Cum s-a văzut Franța-România la Sandalandala

În primul rând s-a văzut pe un ecran mare :D Proiectorul nostru și-a făcut din nou treaba cu brio și chiar ne gândim să-i oferim o mărire de salariu.

Pregătirile au început cu o zi înainte, cu teste video, aranjarea meselor, transportat butoaie cu bere (și parcă de ciudă a fost super cald), pus bere la rece (în timp ce ne plângeam de milă că în timpul serviciului nu se bea alcool) și toate cele. În ziua meciului ne-am ocupat cu împânzirea campingului cu steaguri, pentru a crea o atmosferă cât mai apropiată de cea de pe stadion – nu de alta, dar gazon aveam deja.

Cu apropierea serii a început să apară și lumea, astfel încât, la ora meciului, toate mesele erau ocupate.

Din ce am observat, lumea a fost încântată de concursurile noastre, de dinainte de meci și cele de la pauză. Chiar au fost mulți participanți, iar berile și shot-urile de cozonac au tot venit. De departe cel mai interesant cred a fost concursul de la pauză. Nu știm cine se temea mai mult, fetele care au stat în poartă, sau cei care încercau să lovească bara  în timp ce sperau ca mingea lor să nu ia contact cu fetele. La final, portărițele nu au pățit nimic, cu excepția unui ritm cardiac ceva mai ridicat și multe, multe râsete.

În ciuda faptului că România a pierdut meciul (și primul gol a fost clar fault la portar), toți cei ce au ales să vadă Franța-România la Sandalandala au părut mulțumiți de modul cum s-a desfășurat partida și mai ales, modul în care am reușit să vedem împreună, pentru prima dată, un meci al naționalei la un turneu final, aici, la Sandalandala.

Și dacă vreți să vedeți în continuare meciuri pe cel mai mare ecran din Vamă, noi vă așteptăm la Sandalandala, unde se vor difuza meciurile de la ora 22:00. Berea va fi bineînțeles la rece. Totuși, sunați din avans la numărul de telefon +40749551476 ca să vă asigurați că este loc.